Balaton télen-nyáron

Balaton télen-nyáron

Mit csináljunk ősszel a Balatonon?

2020. augusztus 31. - Balatonfan

Amikor nyaralásunkat terveztük, igyekeztünk sorba gyűjteni a külföldi utazás, illetve az itthoni nyaralás mellett szóló érveket, mely összemérésből értelemszerűen az a hely kerül ki győztesen, amely mellett több pro érv szólt. A latolgatásban mindig nagy szerepet játszanak az árkérdések, az érdekfeszítő látványosságok, a különleges rendezvények, tetszetős programok, valamint a szálláshely-lehetőségek egyaránt.

A Horvátország vs. Balaton szerű összehasonlításokból a legtöbbször a szomszédos külföldi célország kerül ki nyertesen, noha: amennyiben mélyebben szemrevételezzük a kérdést, meglehet, módosítanánk döntésünkön. A nyár azonban lassan véget ér és jönnek a hosszú vagy hosszabbított hétvégék, ahol a Balatont a közelsége még vonzóbbá teszi.

Semmiképpen sem szólnánk a gyönyörű Plitvicei-tavak, az Adria, a tengeri fíling magával ragadó szépsége, a csábító erejű és kéken csillogó tengervíz, a búvárkodásra csalogató vízi világ és a pótolhatatlan sós levegő ellenében. Erről szó sincs! Mindössze felhívnánk a figyelmet arra, hogy a Balaton egyrészt nem véletlenszerűen került fel a külföldi turistamágnes helyekkel való összehasonlítás listájára. Másrészt pedig: itthon is van bőven lehetőségünk arra, hogy elámuljunk a természeti és kulturális szépségeken.

Minél jobban ismerünk valamit, annál inkább tudunk gyönyörködni benne. Ugyanez méltán kijelenthető a Balatonról is, mely hazánk, sőt Európa egyik legvarázslatosabb tavaként van számon tartva.

Miért éppen itthon? Miért a Balaton?

 

Amennyiben nyakunkba vesszük országunkat, és felfedjük titkait, egyre többet kívánunk belőle… és többet! A természeti, földtani kincsekben gazdag tájaink megmozgatták elődeink fantáziáját. Valóságos misztikus történetek keltek életre a geoturisztikai látványosságok kapcsán – ilyenek példa gyanánt a Bába-kő, és a Nyakas-kő. Ezek a kövek mintha bolygónk kreativitásáról regélnének, „aki” vízzel, széllel és különféle kémiai elemekkel „játszva” szemet gyönyörködtető különlegességeket gyúr, alkot nekünk, gyermekeinek – csupán azért, hogy gyönyörködhessünk látványukban.

Aki ismeri az egyik legalkalmasabb európai pihenőhelyet, nem lepődik meg a következő kijelentésen, mely szerint: a Balatont csak szeretni lehet!

A Balaton Közép-Európa legnagyobb tava, mely több mint 25 ezer éves „élettörténetet” tud maga mögött. A valamikor tektonikai süllyedésekkel megformált tó egy minden ízében gazdag és színes tájat, pompás növény- és állatvilágot épített maga köré.

Köztük olyan látogatásra érdemes helyekkel, mint a Balaton déli partján elterülő Fonyóddal, mely egy 18 ezer éve lakott terület, és kultúrájával hozzájárult a Balaton-kultusz gazdagításához. Ez a Balaton déli partján elterülő pompás város az ide látogatónak szinte minden igényét kielégíti.

Látványosságaihoz tartozik:

fonyod-paros-akt-szobor-balatoni-kirandulas-1.jpg

Fonyód szimbóluma, a Páros akt szobor - Kép forrása: Shutterstock

Mindazok, akik az aktív pihenést részesítik előnyben, Fonyódról ellátogathatnak Badacsonyra, Keszthelyre, sőt: Hévízre is.

A Balaton elválaszthatatlan a gasztronómiától és bizony van élet a lángos – hekk - palacsinta hármason túl is. Egy-egy kirándulásunk alkalmával számos remek helyre bukkanhatunk.

Amennyiben meghoztuk a kedved egy hazai kirándulásra, semmiképpen se hagyd le az őszi bakancslistádról a mesés Balatont!

AJÁNLÓ: SUNSET RESORT: Magyarország első, Balatonon elhelyezekedő félautomatizált apartmanhotele

 

336x280_1.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://balatontelennyaron.blog.hu/api/trackback/id/tr9916183302

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása